2017 BOOST National: Draw Schedule

MEN’S TEAMS PROFILES | WOMEN’S TEAMS PROFILES | DRAW SCHEDULE | TV SCHEDULE

Draw Date/Time (ET) Sheet A Sheet B Sheet C Sheet D Sheet E
Tuesday, Nov. 14
1 4:30 p.m. Carruthers vs. Kim Sweeting vs. Feltscher Jones vs. Paetz Flaxey vs. Wang
2 8:00 p.m. Gunnlaugson vs. Jacobs Epping vs. Liu Gushue vs. McEwen Koe vs. Drummond Homan vs. Fleury
Wednesday, Nov. 15
3 8:30 a.m. Tippin vs. Rocque Harrison vs. Englot Mouat vs. Balsdon Carey vs. Feltscher Simmons vs. Kim
4 12:00 p.m. Paetz vs. Scheidegger Fleury vs. Einarson Lyburn vs. Gunnlaugson Morris vs. McEwen Carruthers vs. Liu
5 4:00 p.m. Epping vs. Simmons Wang vs. Carey Homan vs. Harrison Flaxey vs. Sweeting Jones vs. Rocque
6 8:00 p.m. Morris vs. Balsdon Jacobs vs. Drummond Einarson vs. Englot Mouat vs. Gushue Koe vs. Lyburn
Thursday, Nov. 16
7 8:30 a.m. Feltscher vs. Flaxey Paetz vs. Rocque Tippin vs. Scheidegger Harrison vs. Fleury Sweeting vs. Wang
8 12:00 p.m. Liu vs. Kim Mouat vs. Morris Carruthers vs. Epping Koe vs. Gunnlaugson
9 4:00 p.m. Fleury vs. Englot Homan vs. Einarson Sweeting vs. Carey Jones vs. Tippin Rocque vs. Scheidegger
10 8:00 p.m. Mouat vs. McEwen Gushue vs. Balsdon Jacobs vs. Koe Liu vs. Simmons Lyburn vs. Drummond
Friday, Nov. 17
11 8:30 a.m. Feltscher vs. Wang Harrison vs. Einarson
12 12:00 p.m. Paetz vs. Tippin Jones vs. Scheidegger Homan vs. Englot Epping vs. Kim Carey vs. Flaxey
13 4:00 p.m. Jacobs vs. Lyburn Carruthers vs. Simmons Gushue vs. Morris Balsdon vs. McEwen Gunnlaugson vs. Drummond
TB 8:00 p.m. Jacobs vs. Mouat McEwen vs. Balsdon Simmons vs. Epping
Saturday, Nov. 18
W-QF 1:00 p.m. Fleury vs. Feltscher Homan vs. Scheidegger Jones vs. Paetz Sweeting vs. Carey
M-QF 5:00 p.m. Gunnlaugson vs. Epping Kim vs. Carruthers Gushue vs. McEwen Koe vs. Mouat
SF 9:00 p.m. Jones vs. Carey Mouat vs. McEwen Kim vs. Epping Fleury vs. Scheidegger
Sunday, Nov. 19
M-Final 12:00 p.m. Kim vs. Mouat
W-Final 4:00 p.m. Jones vs. Scheidegger

Note: Schedule subject to change.