Meridian Canadian Open: Draw Schedule

Men’s Scores | Women’s Scores | Game Schedule | Men’s Triple Knockout Brackets | Women’s Triple Knockout Brackets | Men’s Playoffs | Women’s Playoffs


Click here for: Printer-Friendly Men’s Schedule | Printer-Friendly Women’s Schedule


Note: Game schedule will be updated following the conclusion of every draw. Sheet assignments may be changed.

Draw Date/Time (CT) A B C D E
Tuesday, Jan. 8
1 7:00 p.m. M1: Koe
vs. Kleiter
M5: Epping
vs. Muyres
M6: Mouat
vs. McDonald
M7: Edin
vs. Gunnlaugson
M8: Howard
vs. Gushue
Wednesday, Jan. 9
2 8:00 a.m. W8: Robertson
vs. Stern
W2: Carey
vs. Scheidegger
M3: Bottcher
vs. Carruthers
W3: Tirinzoni
vs. Fujisawa
W5: Einarson
vs. Roth
3 11:30 a.m. M2: Jacobs
vs. De Cruz
W1: Hasselborg
vs. Muirhead
M4: Dunstone
vs. Calvert
W4: Jones
vs. Wrana
W6: Fleury
vs. Silvernagle
4 3:00 p.m. W7: Homan
vs. Walker
M12: Edin
vs. Howard
M18: Gunnlaugson
vs. Gushue
M11: Epping
vs. Mouat
M17: Muyres
vs. McDonald
5 7:00 p.m. W10: Fujisawa
vs. Jones
M10: Bottcher
vs. Dunstone
M15: Kleiter
vs. Jacobs
W9: Muirhead
vs. Scheidegger
M9: Koe
vs. De Cruz
Thursday, Jan. 10
6 8:00 a.m. W15: Hasselborg
vs. Carey
W11: Roth
vs. Silvernagle
W16: Tirinzoni
vs. Wrana
W18: Walker
vs. Stern
W12: Homan
vs. Robertson
7 11:30 a.m. M16: Carruthers
vs. Calvert
M20: McDonald
vs. Gushue
M14: Mouat
vs. Howard
M13: De Cruz
vs. Bottcher
W17: Einarson
vs. Fleury
8 3:00 p.m. W22: Roth
vs. Robertson
W13: Muirhead
vs. Fujisawa
W14: Silvernagle
vs. Homan
W19: Hasselborg
vs. Tirinzoni
W21: Scheidegger
vs. Jones
9 7:00 p.m. W20: Fleury
vs. Walker
M27: Muyres
vs. Gunnlaugson
M21: Koe
vs. Dunstone
M22: Epping
vs. Edin
M19: Jacobs
vs. Calvert
Friday, Jan. 11
10 8:00 a.m. W26: Carey
vs. Wrana
W27: Einarson
vs. Stern
M26: Kleiter
vs. Carruthers
11 11:30 a.m. M30: Calvert
vs. McDonald
W23: Tirinzoni
vs. Silvernagle
W24: Walker
vs. Fujisawa
W25: Scheidegger
vs. Roth
M29: Gunnlaugson
vs. Dunstone
12 3:00 p.m. W28: Carey
vs. Robertson
M25: Koe
vs. Edin
M28: Carruthers
vs. Epping
W29: Einarson
vs. Jones
W30: Hasselborg
vs. Fleury
13 6:30 p.m. W31: Carey
vs. Fujisawa
M23: Jacobs
vs. Howard
W33: Fleury
vs. Scheidegger
M24: Gushue
vs. De Cruz
W32: Jones
vs. Tirinzoni
Saturday, Jan. 12
14 8:00 a.m. M31: Epping
vs. De Cruz
M33: Calvert
vs. Edin
M32: Dunstone
vs. Jacobs
W-QF 11:30 a.m. Silvernagle vs. Tirinzoni Homan vs. Scheidegger Walker vs. Roth Muirhead vs. Carey
M-QF 3:00 p.m. Mouat vs. Edin Bottcher vs. Jacobs Howard vs. Gushue Koe vs. Epping
SF 7:00 p.m. Muirhead vs. Tirinzoni Homan vs. Roth Edin vs. Epping Bottcher vs. Gushue
Sunday, Jan. 13
M-F 11:30 a.m. Bottcher vs. Epping
W-F 3:00 p.m. Homan vs. Tirinzoni