Champions

Season Men’s Champions Women’s Champions
2014-15 mcewen
Team McEwen
Skip: Mike McEwen
Third: B.J. Neufeld
Second: Matt Wozniak
Lead: Denni Neufeld
2015-16 gushue
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Brett Gallant
Lead: Geoff Walker
2016-17 morris
Team Morris
Skip: John Morris
Fourth: Jim Cotter
Second: Tyrel Griffith
Lead: Rick Sawatsky
2017-18 mcewen
Team McEwen
Skip: Mike McEwen
Third: B.J. Neufeld
Second: Matt Wozniak
Lead: Denni Neufeld
2018-19 gushue
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Brett Gallant
Lead: Geoff Walker
hasselborg
Team Hasselborg
Skip: Anna Hasselborg
Third: Sara McManus
Second: Agnes Knochenhauer
Lead: Sofia Mabergs

Season Men’s Champions Women’s Champions
2001-02 Team Korte
Skip: Bruce Korte
Third: Darrell McKee
Second: Roger Korte
Lead: Rory Golanowski
2002-03 Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: Don Walchuk
Second: Carter Rycroft
Lead: Ken Tralnberg
2003-04 Team Middaugh
Skip: Wayne Middaugh
Third: Graeme McCarrel
Second: Joe Frans
Lead: Scott Bailey
2004-05 Team Stoughton
Skip: Jeff Stoughton
Third: Jon Mead
Second: Garry VanDenBerghe
Lead: Steve Gould
2005-06 Team Ferbey
Skip: Randy Ferbey
Fourth: David Nedohin
Second: Scott Pfeifer
Lead: Marcel Rocque
2006-07 Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Richard Hart
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2007-08 howard
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Richard Hart
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2008-09 howard
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Richard Hart
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2009-10 howard
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Richard Hart
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2010-11 mcewen
Team McEwen
Skip: Mike McEwen
Third: B.J. Neufeld
Second: Matt Wozniak
Lead: Denni Neufeld
2011-12 howard
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Wayne Middaugh
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2012-13 koe
Team Koe
Skip: Kevin Koe
Third: Pat Simmons
Second: Carter Rycroft
Lead: Nolan Thiessen
homan
Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Alison Kreviazuk
Lead: Lisa Weagle
2013-14 howard
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Wayne Middaugh
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
homan
Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Alison Kreviazuk
Lead: Lisa Weagle
2014-15 gushue
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Brett Gallant
Lead: Geoff Walker
sweeting
Team Sweeting
Skip: Val Sweeting
Third: Cathy Overton-Clapham
Second: Dana Ferguson
Lead: Rachel Brown
2015-16 mcewen
Team McEwen
Skip: Mike McEwen
Third: B.J. Neufeld
Second: Matt Wozniak
Lead: Denni Neufeld
homan
Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Joanne Courtney
Lead: Lisa Weagle
2016-17 edin
Team Edin
Skip: Niklas Edin
Third: Oskar Eriksson
Second: Rasmus Wrana
Lead: Christoffer Sundgren
flaxey
Team Flaxey
Skip: Allison Flaxey
Third: Clancy Grandy
Second: Lynn Kreviazuk
Lead: Morgan Court
2017-18 gushue
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Brett Gallant
Lead: Geoff Walker
jones
Team Jones
Skip: Jennifer Jones
Third: Kaitlyn Lawes
Second: Jill Officer
Lead: Dawn McEwen
2018-19 epping
Team Epping
Skip: John Epping
Third: Mathew Camm
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
hasselborg
Team Hasselborg
Skip: Anna Hasselborg
Third: Sara McManus
Second: Agnes Knochenhauer
Lead: Sofia Mabergs


Tier 1
Season Men’s Champions Women’s Champions
2015-16 koe
Team Koe
Skip: Kevin Koe
Third: Marc Kennedy
Second: Brent Laing
Lead: Ben Hebert
tirinzoni
Team Tirinzoni
Skip: Silvana Tirinzoni
Third: Manuela Siegrist
Second: Esther Neuenschwander
Lead: Marlene Albrecht
2016-17 edin
Team Edin
Skip: Niklas Edin
Third: Oskar Eriksson
Second: Rasmus Wrana
Lead: Christoffer Sundgren
sweeting
Team Sweeting
Skip: Val Sweeting
Third: Lori Olson-Johns
Second: Dana Ferguson
Lead: Rachel Brown
2017-18 gushue
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Brett Gallant
Lead: Geoff Walker
sweeting
Team Sweeting
Skip: Val Sweeting
Third: Lori Olson-Johns
Second: Dana Ferguson
Lead: Rachel Brown
2018-19 jacobs
Team Jacobs
Skip: Brad Jacobs
Third: Ryan Fry
Second: E.J. Harnden
Lead: Ryan Harnden
homan
Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Joanne Courtney
Lead: Lisa Weagle


Tier 2
Season Men’s Champions Women’s Champions
2015-16 cotter
Team Cotter
Skip: Jim Cotter
Third: Ryan Kuhn
Second: Tyrel Griffith
Lead: Rick Sawatsky
einarson
Team Einarson
Skip: Kerri Einarson
Third: Selena Kaatz
Second: Liz Fyfe
Lead: Kristin MacCuish
2016-17 balsdon
Team Balsdon
Skip: Greg Balsdon
Third: Jonathan Beuk
Second: David Staples
Lead: Scott Chadwick
harrison
Team Harrison
Skip: Jacqueline Harrison
Third: Janet Murphy
Second: Stephanie Matheson
Lead: Melissa Foster
2017-18 gunnlaugson
Team Gunnlaugson
Skip: Jason Gunnlaugson
Third: Alex Forrest
Second: Ian McMillan
Lead: Connor Njegovan
einarson
Team Einarson
Skip: Kerri Einarson
Third: Selena Kaatz
Second: Liz Fyfe
Lead: Kristin MacCuish
2018-19 muyres
Team Muyres
Skip: Kirk Muyres
Third: Kevin Marsh
Second: Daniel Marsh
Lead: Dallan Muyres
stern
Team Stern
Skip: Elena Stern
Fourth: Briar Huerlimann
Second: Lisa Gisler
Lead: Celine Koller

Season Men’s Champions Women’s Champions
2001-02 Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Richard Hart
Second: Collin Mitchell
Lead: Jason Mitchell
2002-03 Team Charette
Skip: Pierre Charette
Fourth: Martin Ferland
Second: Michel Ferland
Lead: Marco Berthelot
2003-04 Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Richard Hart
Second: Collin Mitchell
Lead: Jason Mitchell
2004-05 Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: Don Walchuk
Second: Carter Rycroft
Lead: Don Bartlett
2005-06 Team Middaugh
Skip: Wayne Middaugh
Third: Peter Corner
Second: Phil Loevenmark
Lead: Scott Bailey
2006-07 Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: John Morris
Second: Marc Kennedy
Lead: Ben Hebert
2007-08 martin
Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: John Morris
Second: Brent Laing
Lead: Ben Hebert
2008-09 middaugh
Team Middaugh
Skip: Wayne Middaugh
Third: Jon Mead
Second: John Epping
Lead: Scott Bailey
2009-10 gushue
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Ryan Fry
Lead: Jamie Korab
2010-11 martin
Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: John Morris
Second: Marc Kennedy
Lead: Ben Hebert
2011-12 howard
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Wayne Middaugh
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2012-13 stoughton
Team Stoughton
Skip: Jeff Stoughton
Third: Jon Mead
Second: Reid Carruthers
Lead: Mark Nichols
2013-14 howard
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Wayne Middaugh
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2014-15 mcewen
Team McEwen
Skip: Mike McEwen
Third: B.J. Neufeld
Second: Matt Wozniak
Lead: Denni Neufeld
2015-16 gushue
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Brett Gallant
Lead: Geoff Walker
homan
Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Joanne Courtney
Lead: Lisa Weagle
2016-17 jacobs
Team Jacobs
Skip: Brad Jacobs
Third: Ryan Fry
Second: E.J. Harnden
Lead: Ryan Harnden
einarson
Team Einarson
Skip: Kerri Einarson
Third: Selena Kaatz
Second: Liz Fyfe
Lead: Kristin MacCuish
2017-18 mouat
Team Mouat
Skip: Bruce Mouat
Third: Grant Hardie
Second: Bobby Lammie
Lead: Hammy McMillan Jr.
jones
Team Jones
Skip: Jennifer Jones
Third: Kaitlyn Lawes
Second: Jill Officer
Lead: Dawn McEwen
2018-19 paterson
Team Paterson
Skip: Ross Paterson
Third: Kyle Waddell
Second: Duncan Menzies
Lead: Michael Goodfellow
homan
Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Joanne Courtney
Lead: Lisa Weagle

Season Men’s Champions Women’s Champions
2001-02 Team Middaugh
Skip: Wayne Middaugh
Third: Graeme McCarrel
Second: Ian Tetley
Lead: Scott Bailey
2002-03 Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: Don Walchuk
Second: Carter Rycroft
Lead: Don Bartlett
2003-04 Team Despins
Skip: Glen Despins
Third: Rod Montgomery
Second: Phillip Germain
Lead: Dwayne Mihalicz
2004-05 Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: Don Walchuk
Second: Carter Rycroft
Lead: Don Bartlett
2005-06 Team Stoughton
Skip: Jeff Stoughton
Third: Jon Mead
Second: Garry VanDenBerghe
Lead: Steve Gould
2006-07 Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: John Morris
Second: Marc Kennedy
Lead: Ben Hebert
2007-08 Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: John Morris
Second: Marc Kennedy
Lead: Ben Hebert
2008-09 howard
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Richard Hart
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2009-10 martin
Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: John Morris
Second: Marc Kennedy
Lead: Ben Hebert
2010-11 mcewen
Team McEwen
Skip: Mike McEwen
Third: B.J. Neufeld
Second: Matt Wozniak
Lead: Denni Neufeld
2011-12 mcewen
Team McEwen
Skip: Mike McEwen
Third: B.J. Neufeld
Second: Matt Wozniak
Lead: Denni Neufeld
2012-13 howard
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Wayne Middaugh
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
2013-14 koe
Team Koe
Skip: Kevin Koe
Third: Pat Simmons
Second: Carter Rycroft
Lead: Nolan Thiessen
2014-15 gushue
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Brett Gallant
Lead: Geoff Walker
muirhead
Team Muirhead
Skip: Eve Muirhead
Third: Anna Sloan
Second: Vicki Adams
Lead: Sarah Reid
2015-16 epping
Team Epping
Skip: John Epping
Third: Mathew Camm
Second: Patrick Janssen
Lead: Tim March
homan
Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Joanne Courtney
Lead: Lisa Weagle
2016-17 gushue
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Brett Gallant
Lead: Geoff Walker
scheidegger
Team Scheidegger
Skip: Casey Scheidegger
Third: Cary-Anne McTaggart
Second: Jessie Scheidegger
Lead: Stephanie Enright
2017-18 de cruz
Team De Cruz
Skip: Peter de Cruz
Fourth: Benoit Schwarz
Third: Claudio Paetz
Lead: Valentin Tanner
carey
Team Carey
Skip: Chelsea Carey
Third: Cathy Overton-Clapham
Second: Jocelyn Peterman
Lead: Laine Peters
2018-19 bottcher
Team Bottcher
Skip: Brendan Bottcher
Third: Darren Moulding
Second: Bradley Thiessen
Lead: Karrick Martin
homan
Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Joanne Courtney
Lead: Lisa Weagle

Season Men’s Champions Women’s Champions
1992-93 Team Howard
Skip: Russ Howard
Third: Glenn Howard
Second: Wayne Middaugh
Lead: Peter Corner
1993-94 Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: Kevin Park
Second: James Pahl
Lead: Don Bartlett
1994-95 Team McEachern
Skip: Murray McEachern
Third: Rick Schneider
Second: Daryl Nixon
Lead: Larry Schneider
1995-96 Team Middaugh
Skip: Wayne Middaugh
Third: Graeme McCarrel
Second: Ian Tetley
Lead: Scott Bailey
1996-97 Team Howard
Skip: Russ Howard
Third: Glenn Howard
Second: Scott Patterson
Lead: Phil Loevenmark
1997-98 Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: Don Walchuk
Second: Rudy Ramcharan
Lead: Marcel Rocque
1998-99 Team Middaugh
Skip: Wayne Middaugh
Third: Graeme McCarrel
Second: Ian Tetley
Lead: Scott Bailey
1999-00 Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: Don Walchuk
Second: Carter Rycroft
Lead: Don Bartlett
2000-01 Team Middaugh
Skip: Wayne Middaugh
Third: Graeme McCarrel
Second: Ian Tetley
Lead: Scott Bailey
2001-02 Team Middaugh
Skip: Wayne Middaugh
Third: Graeme McCarrel
Second: Ian Tetley
Lead: Scott Bailey
2002-03 Team Stoughton
Skip: Jeff Stoughton
Third: Jon Mead
Second: Gary VanDenBerghe
Lead: Jim Spencer
2003-04 morris
Team Morris
Skip: John Morris
Third: Kevin Koe
Second: Marc Kennedy
Lead: Paul Moffatt
2004-05 Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: Don Walchuk
Second: Carter Rycroft
Lead: Don Bartlett
2005-06 Team Ferbey
Skip: Randy Ferbey
Fourth: David Nedohin
Second: Scott Pfeifer
Lead: Marcel Rocque
Team Jones
Skip: Jennifer Jones
Third: Cathy Overton-Clapham
Second: Jill Officer
Lead: Georgina Wheatcroft
2006-07 martin
Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: John Morris
Second: Marc Kennedy
Lead: Ben Hebert
jones
Team Jones
Skip: Jennifer Jones
Third: Cathy Overton-Clapham
Second: Jill Officer
Lead: Dawn Askin
2007-08 howard
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Richard Hart
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
holland
Team Holland
Skip: Amber Holland
Third: Kim Schneider
Second: Tammy Schneider
Lead: Heather Seeley
2008-09 ferbey
Team Ferbey
Skip: Randy Ferbey
Fourth: David Nedohin
Second: Scott Pfeifer
Lead: Marcel Rocque
jones
Team Jones
Skip: Jennifer Jones
Third: Cathy Overton-Clapham
Second: Jill Officer
Lead: Dawn Askin
2009-10 martin
Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: John Morris
Second: Marc Kennedy
Lead: Ben Hebert
bernard
Team Bernard
Skip: Cheryl Bernard
Third: Susan O’Connor
Second: Carolyn Darbyshire
Lead: Cori Bartel
2010-11 martin
Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: John Morris
Second: Marc Kennedy
Lead: Ben Hebert
jones
Team Jones
Skip: Jennifer Jones
Third: Kaitlyn Lawes
Second: Jill Officer
Lead: Dawn Askin
2011-12 epping
Team Epping
Skip: John Epping
Third: Scott Bailey
Second: Scott Howard
Lead: David Mathers
lawton
Team Lawton
Skip: Stefanie Lawton
Third: Sherry Anderson
Second: Sherri Singler
Lead: Marliese Kasner
2012-13 howard
Team Howard
Skip: Glenn Howard
Third: Wayne Middaugh
Second: Brent Laing
Lead: Craig Savill
muirhead
Team Muirhead
Skip: Eve Muirhead
Third: Anna Sloan
Second: Vicki Adams
Lead: Claire Hamilton
2013-14 martin
Team Martin
Skip: Kevin Martin
Third: Marc Kennedy
Second: David Nedohin
Lead: Ben Hebert
jones
Team Jones
Skip: Jennifer Jones
Third: Kaitlyn Lawes
Second: Jill Officer
Lead: Dawn McEwen
2014-15 jacobs
Team Jacobs
Skip: Brad Jacobs
Third: Ryan Fry
Second: E.J. Harnden
Lead: Ryan Harnden
muirhead
Team Muirhead
Skip: Eve Muirhead
Third: Anna Sloan
Second: Vicki Adams
Lead: Sarah Reid
2015-16 gushue
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Brett Gallant
Lead: Geoff Walker
muirhead
Team Muirhead
Skip: Eve Muirhead
Third: Vicki Adams
Second: Cathy Overton-Clapham
Lead: Sarah Reid
2016-17 edin
Team Edin
Skip: Niklas Edin
Third: Oskar Eriksson
Second: Rasmus Wrana
Lead: Christoffer Sundgren
jones
Team Jones
Skip: Jennifer Jones
Third: Kaitlyn Lawes
Second: Jill Officer
Lead: Dawn McEwen
2017-18 koe
Team Koe
Skip: Kevin Koe
Third: Marc Kennedy
Second: Brent Laing
Lead: Ben Hebert
sinclair
Team Sinclair
Skip: Jamie Sinclair
Third: Alexandra Carlson
Second: Vicky Persinger
Lead: Monica Walker

Season Men’s Champions Women’s Champions
2015-16 carruthers
Team Carruthers
Skip: Reid Carruthers
Third: Braeden Moskowy
Second: Derek Samagalski
Lead: Colin Hodgson
jones
Team Jones
Skip: Jennifer Jones
Third: Kaitlyn Lawes
Second: Jill Officer
Lead: Dawn McEwen
2016-17 jacobs
Team Jacobs
Skip: Brad Jacobs
Third: Ryan Fry
Second: E.J. Harnden
Lead: Ryan Harnden
homan
Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Sarah Wilkes
Lead: Lisa Weagle
2017-18 gushue
Team Gushue
Skip: Brad Gushue
Third: Mark Nichols
Second: Brett Gallant
Lead: Geoff Walker
homan
Team Homan
Skip: Rachel Homan
Third: Emma Miskew
Second: Joanne Courtney
Lead: Lisa Weagle